خبرها

کتاب ظهور و سقوط دایناسورها منتشر شد

کتاب ظهور و سقوط دایناسورها، منتشر شد. این کتاب چهارمین کتاب، از سری کتاب‌های فانوس پس از کتاب‌های رام کردن روباه سرکش، مرثیه یک ریاضیدان و آینده چگونه خواهد بود به شمار می‌رود.

ظهور و سقوط دایناسورها نوشته استیو بروساتی دیرینه‌شناس جوان آمریکایی است. او در این روایتِ گیرا و استادانه، تاریخچه جدید، کامل و غافلگیرکننده دایناسورها را روایت می‌کند و از دانش جدید روز برای جان بخشیدن به دنیای گم‌شده آن‌ها، برملا کردن خاستگاه اسرارآمیزشان، شکوفایی دیدنی‌شان، گوناگونی شگفت‌انگیز‌شان، انقراض فجیع‌شان و میراث زنده شگرف‌شان بهره می‌گیرد. این کتاب در شبکه اجتماعی کتابخوانی گود ریدز، برنده عنوان بهترین کتاب سال شد و واشنگتن پست از این کتاب به عنوان یک شاهکار در حوزه ادبیات علمی یاد می‌کند.

استیو بروساتی نویسنده این کتاب، متولد ایالت ایلینوی آمریکا است و در دانشگاه‌های شیکاگو و کلمبیا تحصیلات تکمیلی خود را به پایان رسانده است. او در حال حاضر در دانشگاه ادینبورگ تدریس می‌کند. تخصص او شناخت شجره‌نامه و سیر تکاملی دایناسورها است که  برای او در نگارش این کتاب بینش و وسعت دید گسترده‌ای به ارمغان آورده است. توانمندی، تسلط و عشق بروساتی به موضوع این کتاب باعث شده است تا متن کتاب به‌قدری شیوا، روان و جذاب باشد که حتی کسانی که از علاقه‌مندان دایناسورها به شمار نمی‌روند هم از خواندن این کتاب دلزده نخواهند شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *