خبرها

۳ عنوان از مجموعه “چه کسی بود” به زودی منتشر می شود

انسان‌ها با وجود همه‌ی تفاوت‌هایشان دست‌کم در یک چیز اشتراک دارند و آن تلاش برای موفقیت است. مطالعه‌ی زندگی شخصیت‌های موفق می‌تواند راهنما و راهگشای کودکان و نوجوانان برای انتخاب مسیری روشن در زندگی باشد. مجموعه‌ چه کسی بود؟ که از مجموعه‌های پرطرفدار انتشارات فاطمی‌اند، مخاطبان را با فراز و فرودهای زندگی موفق‌ترین دانشمندان، محققان، هنرمندان و ورزشکاران آشنا می‌کنند. به‌زودی سه عنوان جدید به کتاب‌های این مجموعه اضافه خواهد شد:

 

مایکل جردن چه کسی است؟

پسری که همیشه دوست داشت در مرکز توجه باشد، حالا به آرزویش رسیده است؛ از موفقیت در ورزش حرفه‌ای گرفته تا درخشیدن در آگهی‌های تبلیغاتی و دنیای سینما. مایکل جردن با پروازهای بلند و سرعت بالایش توانسته است ورزش بسکتبال را برای همیشه تغییر دهد. تلاش برای کسب بهترین نتیجه با تکیه بر توانایی‌های بسیارش، او را به بازیکن افسانه‌ای اِن‌.بی‌.اِی تبدیل کرده است. کریستن اندرسن در کتاب مایکل جردن چه کسی است؟ لحظه‌های هیجان‌انگیز و پرش‌های امتیازآور زندگی این اسطوره‌ی بسکتبال دنیا را برای مخاطبان روایت می‌کند.

 

جین گودال چه کسی است؟

کتاب جین گودال چه کسی است؟ با زبانی ساده به زندگی این جانورشناس مشهور بریتانیایی می‌پردازد. مرور کودکی جین گودال، کنجکاوی و علاقه‌‌اش به مطالعه‌ی زندگی حیوانات، تصمیمش به تحقیق درباره‌ی شامپانزه‌ها، شرح سفرهای ماجراجویانه‌اش به آفریقا و نیز زندگی در میان شامپانزه‌ها، چیزهایی است که روبرتا ادواردز در این زندگی‌نامه‌ی مختصر و مفید بازگو می‌کند. جین گودال تاکنون برای فعالیت‌های مؤثرش در زمینه‌ی حفظ محیط‌زیست جوایز بسیاری را از آن خود کرده است. مطالعات و تحقیقات او تأثیر بسیار زیادی بر حفاظت از زندگی جانوران به‌خصوص شامپانزه‌ها داشته است.

 

استیون هاوکینگ چه کسی بود؟

استیون هاوکینگ درست سیصد سال پس از مرگ گالیله به دنیا آمد؛ بنابراین شاید در تقدیر او نوشته شده بود که دانشمندی بزرگ خواهد شد! هرچند در بیست و یک سالگی به بیماری عصبی نادری دچار شد، اما اجازه نداد این بیماری او را از زیستن تمام و کمال بازدارد. او روی صندلی چرخ‌دار و با کمک سیستم صوتی رایانه‌ای، تحقیقات خود را تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۸ ادامه داد. نظریه‌ی هاوکینگ درباره‌ی سیاه‌چاله‌ها از مهم‌ترین آثار علمی او به حساب می‌آید. او نمونه‌ی انسانی نابغه با روحیه‌ی عالی بود. جیم جیلیوتی در کتاب استیون هاوکینگ چه کسی بود؟ زندگی سرشار از تلاش و پژوهش او را برای مخاطبان بازگو می‌کند.

جین گودال چه کسی است؟ و مایکل جردن چه کسی است؟ با ترجمه‌ی فروغ فرجود و استیون هاوکینگ چه کسی بود؟  با ترجمه‌ی محمدعلی جعفری به‌زودی از سوی انتشارات فاطمی منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.