شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

جشن پایانی دهمین دوره ریاضیات کانگورو برگزار شد

 

دهمین جشنواره ریاضیات کانگورو، با برگزاری جشن پایانی در دانشگاه شهید بهشتی پایان یافت.

 

روز پنج‌شنبه هشتم شهریور، تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی تهران میزبان رتبه‌های برتر ریاضیات کانگورو بود. در طی این مراسم با حضور دکتر سیاوش شهشهانی و دکتر سعید اکبری، اساتید دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف، از برگزیدگان این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

دهمین دوره‌ی این جشنواره با این تفاوت به کار خود پایان داد که بر خلاف دوره‌های گذشته، این بار صورت غیرمتمرکز در سطح مراکز استان‌ها برگزار شد.

 

این مراسم با عرض خوش‌آمد و تشریح فعالیت جشنواره ریاضیات کانگورو در دوره دهم و دوره‌های گذشته توسط ایرج ضرغام، مدیرعامل موسسه فرهنگی فاطمی شروع شد.

...

مدیرعامل موسسه فرهنگی فاطمی در ادامه به بیان تفاوت‌های جشنواره‌ی ریاضیات کانگورو با رویدادهایی نظیر المپیاد ریاضی پرداخت. ریاضیات کانگورو با هدف ایجاد علاقه به ریاضی در دانش‌آموزان و سرگرم کردن آنان با ریاضی برگزار می‌شود، در حالی که المپیاد ریاضی به جهت نخبه‌پروری و شناسایی افراد برتر برگزار می‌شود. به همین خاطر ریاضیات کانگورو رویدادی غیررقابتی است.

از جمله دیگر سخنرانان این مراسم، دکتر سیاوش شهشهانی، استاد برجسته و نام‌آشنای دانشگاه شریف بود.

ایشان ضمن بیان پیشرفت‌های امروزی ریاضیات در دنیای فناوری، نسبت به آنچه که هجوم دانش‌آموزان به سمت رشته‌ی تجربی تلقی می‌شود، انتقاد کرد. زیرا که به اعتقاد ایشان در آینده‌ی نزدیک این رشته‌ها با اشباع ظرفیت کار در جامعه رو به رو خواهند شد. به همین خاطر تحصیل در رشته‌های مهندسی و علوم پایه مناسب‌تر خواهد بود.

برگزیدگان ریاضیات کانگورو در سطح استان تهران به همراه خانواده‌هایشان به این مراسم دعوت شده بودند و در ادامه‌ی این جشنواره از آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

جشنواره ریاضیات کانگورو با هدف رشد خلاقیت دانش‌آموزان و بهبود آموزش ریاضی با رویکرد حل مسئله هر ساله در بیش از 70 کشور دنیا برگزار می‌شود.

سی‌ام فروردین ماه 1397، بیش از 60 هزار دانش‌آموز در شهرها و استان‌های سراسر ایران در دهمین دوره‌ی جشنواره ریاضیات کانگورو شرکت کردند.

گروه بندی کتاب ها