سه شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

بیل گیتس چه کسی بود؟

ویلیام هنری بیل گیتس سوم فرزند ویلیام هنری گیتس دوم است. از اسم کاملش به نظر می‌رسد که در مورد یک پادشاه یا یک خانواده سلطنتی صحبت می‌شود. اما اگر میزان ثروتش را کنار بگذارید، باقی رفتارهایش خیلی دور از آدم‌های معمولی نیست. بیل گیتس حتی از آن مدل عکس‌هایی که خلافکارها در دو زاویه و با یک پلاک بر گردن می‌گیرند هم در آلبوم خاطرات جوانی‌اش دارد. کارآفرینی که دانشگاه هاروارد، با تمام جذابیت‌هایی که برای هر کسی می‎تواند داشته باشد، سد راهش بود و ترجیح داد آن را نیمه تمام بگذارد. در کتاب «بیل گیتس چه کسی است؟» با داستان جذاب زندگی این کارآفرین آمریکایی آشنا شوید.

 

 

مارک تواین می‌گوید: «کسی که کتابِ خوب نخواند با کسی که نمی‌تواند بخواند فرقی ندارد.» نقل قول دیگری می‌گوید: «هرچه بیش‌تر بخوانید؛ چیزهای بیش‌تری یاد می‌گیرید. هرچه بیش‌تر یاد می‌گیرید؛ با دنیاهای ناشناختۀ بیش تری آشنا می شوید.»

بیش‌تر کسانی که کتاب‌خوان هستند، مایلند­­ کتاب مورد علاقه‌شان را بخوانند. بعضی دوست دارند رمان بخوانند؛ برخی مایلند فقط بر روی یک موضوع خاص متمرکز شوند؛ مثلاً‌ داستان‌‌های علمی یا تخیلی.

مطالعۀ زندگی‌نامۀ مشاهیر نیز مورد علاقه و توجه خیلی از کتابخوان‌ها به ویژه نوجوانان و جوانان‌ است. خواندن زندگی نامه، اگر به روشی جذاب نوشته شده باشد، می‌تواند مثل یک داستان پلیسی مهیج باشد. در عین حال می‌تواند ارزشمند‌ترین تجربه‌ها و درس‌های زندگی را به خواننده بیاموزد که یقیناً در رشد و توسعۀ دانش و شخصیت او تأثیرگذار خواهد بود. زندگی‌نامه آمیخته‌ای است از ماجراجویی‌ها، شهرت‌ها، ستیزها، تضادها، ایستادگی‌ها، شکست‌ها و پیروزی‌ها؛ بنابراین همۀ عناصر لازم برای تبدیل شدن به یک کتاب خواندنی و جذاب را در بردارد. از سوی دیگر، زندگی‌نامه ابزاری است برای آموزش خلاقیت، تفکر،‌ استنتاج، داوری و پژوهش برای حل مسئله؛ البته همۀ زندگی‌نامه‌ها چنین ویژگی هایی را ندارند، ولی خواننده حق انتخاب دارد.

مجموعۀ «چه کسی بود؟» تمام ویژگی‌های یک زندگی‌نامۀ خوب را دارد. این مجموعه با نگاهی داستان‌گونه، با بیانی شیرین، همراه با اطلاعاتی دقیق، برای نوجوانان و جوانان تألیف شده است. تصاویر ساده و دلنشین کتاب‌ها بر جذابیت آن افزوده است. انتشارات فاطمی در مرحلۀ دوم پنج عنوان از کتاب‌های این مجموعه را که شامل دانشمندان و مشاهیر علمی و فرهنگی جهان هستند، انتخاب و ترجمه کرده است.

انتشارات فاطمی امیدوار است این مجموعه مورد توجه نوجوانان و جوانان کشور و به ویژه کارشناسان آموزش و پرورش قرار گیرد. هدف دیگر ناشر از ترجمه و انتشار این مجموعه، ارائه و توسعۀ چنین الگویی برای نگارش زندگی‌نامۀ مشاهیر ایرانی است که امید است در آیندۀ نزدیک در اختیار کودکان، نوجوانان و جوانان این مرزوبوم قرار گیرد.

برای خرید کتاب با 10% تخفیف اینجا کلیک کنید
گروه بندی کتاب ها