دوشنبه ۱۳۹۷/۹/۱۹
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

کتاب«چتری با پروانه‌های سفید» از کتاب‌های طوطی به زودی منتشر می‌شود.

دوساعت به تحویل سال نو مانده است، اردلان در آرایشگاه منتظر است تا آرایشگر موهایش را کوتاه کند. آتوسا منتظر خیاط است تا لباسش را تحویل بگیرد و مریم سر چهاراه منتظر است تا گل‌هایش را بفروشد. هر سه منتظرند تا کارشان تمام شود و برای تحویل سال نو در خانه باشند...

داستان کتاب «چتری با پروانه‌های سفید» به صورت اپیزودیک بیان می‌شود. سه داستان متفاوت از اردلان و آتوسا و مریم در هم گره خورده‌اند و در قالب یک داستان بیان می‌شود. شخصیت‌های هرکدام از این داستان‌ها در کتاب گره و مشکل خاص خود را دارند و در جایی از داستان به هم وصل می‌شوند. متن و تصویر این کتاب با زوایایی سینمایی کادربندی و نگاشته شده است.

آنچه در قلب کتاب گنجانده شده این است که: در زندگي هيچ گره‌اي نيست كه باز نشود. گاهي گرۀ من به دست تو باز مي شود. گرۀ تو به دست يكي ديگر و گرۀ يك نفر ديگر به دست من. در این کتاب نیز، سه شخصیت اصلی داستان به هم کمک می‌کنند تا گره از کار هم باز کنند.

 این کتاب جدیدترین اثر فرهاد حسن‌زاده که به زودی منتشر می‌شود. فرهاد حسن‌زاده به عنوان یکی از ۵ نفر برتر جایزۀ هانس کریستین اندرسن  2018 IBBY -نوبل ادبیات کودک- انتخاب شده است. وی از نویسندگانی است که در تمامی حوزه‌های ادبی از داستان کودکان، نوجوانان تا رمان برای بزرگسالان دست به نگارش زده‌است. 

گروه بندی کتاب ها