شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

با آلیس این بار به سرزمین اعداد سفر کنید.

آلیس از ریاضی متنفر است و خیال می‌کند ریاضی به هیچ دردی نمی‌خورد، تا اینکه روزی با آدم عجیب و غریبی به نام لوئیس کارول آشنا می‌شود که او را با خود به سرزمین اعداد می‌یَرَد.

 کارلو فرابتّی در کتاب «ریاضیات لعنتی: آلیس در سرزمین اعداد» با زبانی کودکانه به آلیس، دختری که از ریاضیات متنفر است، کمک می‌کند که با مفاهیم ریاضیات به درستی آشنا شود. حضور ریاضیات را در همۀ فعالیت‌های دنیای ما به او یادآور می‌‍‌شود. و جذابیت‌های این علم را به او نشان می‌دهد.

در این سفر شگفت‌انگیز، اتفاق‌هایی باورنکردنی برای آلیس رخ می‌دهد، مثلاً به هیولای هزارتو برمی‌خورَد، به جنگل اعدادِ درخت‌مانند وارد می‌شود و ... .

در آخر به این نتیجه می‌رسد که ریاضیات هم خیلی مفید است و هم خیلی جالب و سرگرم‌کننده!

فرابتّی ریاضی‌دان و نویسنده است. هم در حوزۀ ریاضی و هم در زمینۀ ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می‌کند. او بیش از سی اثر منتشر کرده که جنگل گروموها از معروف‌ترین آثار اوست. کارلو فرابتّی در سال 1945 در بولونیای ایتالیا به دنیا آمد، اما اکنون ساکن اسپانیاست و معمولاً به زبان اسپانیایی می‌نویسد. فرابتّی نویسنده و کارگردان چندین برنامۀ تلویزیونی برای کودکان و نوجوانان هم بوده است، از جمله توپ شیشه‌ای، وروجک بادکنکی و کولورین کولورادو.

 کارلو فرابتّی

کتاب «ریاضیات لعنتی: آلیس در سرزمین اعداد» از مجموعه کتاب‌های طوطی به زودی منتشر می‌شود. علاقه‌مندان به ریاضی با خواندن این کتاب، علاقه‌شان دوچندان می‌شود و نظر افرادی که علاقۀ چندانی به این علم ندارند با خواندن این کتاب تغییر خواهد کرد.

گروه بندی کتاب ها