دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۳۰
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

«کلاغ سیاه به سفر می‌رود» نامزد گروه داوری «قصه و شعر پیش‌دبستانی» پانزدهمین جشنوارۀ کتاب رشد ‍

کتاب «کلاغ سیاه به سفر می‌رود» به‌عنوان یکی از شش نامزد گروه داوری «قصه و شعر پیش‌دبستانی» پانزدهمین جشنواره کتاب رشد ‍معرفی شد.
 کلاغ‌ها هم به سفر می‌روند ؛ کلاغ‌هایی که هر روز می‌بینی ممکن است از یک جای خیلی دور آمده باشند. کلاغ‌ها برای سفر کردن به چه چیزی نیاز دارند؟ آن‌ها لباس گرم، چراغ قوه یا صابون نمی‌خواهند...  پس چه می‌خواهند؟ 
کلاغ سیاه به سفر می‌رود در قالب داستانی کوتاه و جذاب، اهمیت دوستی و همراهی را براي كودك توضيح مي‌دهد. در ابتدای داستان، نویسنده سعی دارد با سوال‌هایی متفاوت کودک را نسبت به سفر کنجکاو کند و او را به چالش بکشد. راوی داستان از کودک می‌خواهد خود را جای کلاغ بگذارد و از دریچه ذهن کلاغ فکر و خیال پ‍ردازی کند.
با خواندن سطر به سطر این داستان خوش‌خوان، کودک می‌آموزد که در زندگی واقعی چه چیزهایی ارزشمند است و در کنار همه ملزومات زندگی، باز هم حضور «دوست» برای ادامه زندگی ضروری است. به این ترتیب، در خلال داستان، دوستی به‌عنوان بخش مهم و ضروری زندگی معرفی می‌شود که گاه حتی بدون دوست حتی نمی‌توان به سفر رفت. 
این کلاغ سیاه برای سفر یک دوست لازم دارد، یک دوست خوب.
تصاویر کتاب ساده، زیبا وتأثیرگذارند‍ و به‌خوبی نیز حس و حال دوستانه و شاد کتاب را به خواننده انتقال می‌دهند و از همه مهم‌تر کودک را تا انتها با خود همراه می‌کنند.
خواندن اين کتاب براي كودكان بالاي 4 سال مناسب است.
گروه بندی کتاب ها