دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۳۰
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

چهار عنوان از کتاب‌های طوطی در فهرست جشنوارۀ پاییزۀ لاک‌پشت پرنده قرار گرفتند

لاک‌پشت پرنده فهرستی از کتاب‌های برتر هر فصل، برای کودکان و نوجوانان ایرانی  است. این کتاب‌ها را گروهی از منتقدان، کارشناسان و نویسندگان کودک و نوجوان، با بررسی کتاب‌های کودک و نوجوان انتخاب می‌کنند. کتاب‌های راه‌یافته به فهرست به شکل زیر رده‌بندی می‌شوند:

۱ـ کتاب‌هایی با ارزش شش لاک‌پشت، که بیش‌ترین هماهنگی را با معیارهای اعلام‌شده داشته باشند و افزون بر آن، نکته‌ای ویژه در محتوا یا فرم آن‌ها به چشم بخورد.

۲ـ کتاب‌هایی با ارزش پنج لاک‌پشت، که بیش‌ترین هماهنگی را با معیارهای اعلام شده دارند.

۳ـ کتاب‌هایی با ارزش چهار لاک‌پشت، که هماهنگی نسبی با معیارهای اعلام شده دارند.

۴ـ کتاب‌هایی با ارزش سه لاک‌پشت، که، ضمن برخورداری از ارزش‌های ادبی ذکر شده در این متن، تضادی با معیارهای فرهنگی ذکر شده نداشته باشند.

در جشنواره پاییزی فهرست لاک‌پشت پرنده که سوم دی‌ماه با حضور جمعی از نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان در شهر کتاب مرکزی برگزار شد، اسامی 75 کتاب کودک و نوجوان برگزیدۀ فصل پاییز اعلام شددر این دوره هیچ کتابی در گروه شش لاک‌پشت قرار نگرفت.

کتاب‌های «کلاغ سیاه به سفر می‌رود» و «خوابی پر از گوسفند» در گروه کتاب‌هایی با ارزش پنج لاک‌پشت، که بیش‌ترین هماهنگی را با معیارهای اعلام شده دارند، قرار گرفتند.

         

کتاب‌های «شنگال» و «چرا آواز می‌خوانی زنجره؟» در گروه کتاب‌هایی با ارزش چهار لاک‌پشت، که هماهنگی نسبی با معیارهای اعلام شده دارند، قرار گرفتند.

              

برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید. 

گروه بندی کتاب ها