شنبه ۱۳۹۷/۹/۲۴
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

جایزۀ دکتر محمدرضا مشکانی

 انجمن آمار ایران جایزه‌­ای را به­‌نام جایزۀ دکتر محمدرضا مشکانی اهدا می­‌کند.

این جایزه به منظور تجلیل از جایگاه علمی و فرهنگی دکتر محمدرضا مشکانی و قدردانی از زحمات او که عمری را صرف ایجاد دوره‌­های تحصیلات تکمیلی و برنامه­‌ریزی آمار کرده‌اند. به نام دکتر محمدرضا مشکانی نام‌گذاری شده است.

دکتر مشکانی تلاش‌های وافری در امر آموزش، پژوهش و تربیت نیروهای متخصص آماری کرده‌است. ترجمه، تألیف و ویراستاری چندین کتاب ارزشمند علمی را برعهده داشته و خدمات ویژه‌ای در تأسیس انجمن آمار ایران، ریاست انجمن، عضویت در هیئت­‌ تحریریه و داوری مجلات ادواری انجمن انجام داده است.

جایزه دکتر محمدرضا مشکانی، هر سال در مراسم اختتامیۀ کنفرانس آمار ایران و سمینار آمار و احتمال و فرایندهای تصادفی اهدا می­‌شود و به حداکثر دو نفر از بهترین ارائه­‌کنندگان پوستر و یکی از بهترین سخنرانی‌­ها تعلق می‌­گیرد.

 افراد برگزیده برای دریافت این جایزه از سوی هیئت امنایی که زیر نظر انجمن آمار ایران هستند، انتخاب خواهند شد. برای اطلاعات بیشتر دربارۀ این جایزه اینجا را کلیک کنید.

دکتر محمدرضا مشکانی از همکاران و همراهان همیشگی انتشارات فاطمی بوده است. و از نتایج این همکاری ترجمۀ کتاب نظریۀ جاویدان و تألیف کتاب آمار و احتمال مهندسی  است که به تازگی ویراست دوم از این کتاب منتشر شده است.

     

گروه بندی کتاب ها