پنجشنبه ۱۳۹۷/۳/۳۱
Skip Navigation Linksانتشارات فاطمی > آرشیو اخبار > متن خبر

از کتاب‌های انتشارات فاطمی و کتاب‌های طوطی به کودکان و نوجوانان عیدی بدهید

عیدی دادن و عیدی گرفتن یکي از کارهاي دوست‌داشتني دنياست. حالا فکرش را بکنيد اين عيدي، کتاب هم باشد

امسال، کتاب‌های طوطی (بخش جدید ادبیات کودک و نوجوان انتشارات فاطمی) به مجموعۀ کتاب‌های انتشارات فاطمی اضافه شده است، پس با سبدی متنوع از کتاب به استقبال سال جدید می‌رویم. کتاب‌هاي زير، منتخبي از کتاب‌هاي کودک و نوجوان انتشارات فاطمي است که مي‌توانيد به دوستان، بستگان و اطرافيانتان هديه بدهيد. در ضمن تنها تا پایان اسفندماه با داشتن کارت ملی می‌توانید برای خرید کتاب‌های طوطی با مراجعه به فروشگاه کتاب فاطمی تا 40 درصد تخفیف بگیرید.

آدرس: خیابان انقلاب، خیابان دانشگاه، نبش شهدای ژاندارمری، فروشگاه کتاب فاطمی

تلفن:66961728

 

 مجموعه داستان‌هایی برای فکر کردن

در مجموعۀ «داستان‌هایی برای فکر کردن»، داستان‌های کلاسیک با اندیشه‌های عمیق فلسفی پیوند خورده است و خواننده به سفری شگفت انگیز می‌رود. این مجموعه در بردارندۀ موضوعاتی مانند ذهن، روابط انسان، جهان، تفکر و وجود است.

 مجموعۀ رنگی قصه‌هاي من و بابام در سه جلد

يکي بود، يکي نبود، يک پدر بود و يک پسر بود... را يادتان است؟ نقاشي‌هايي از قلب ِ يک پدر ِ هنرمند و نويسنده به قلب ِ پُر احساس ِ کودکي ساده‌دل و مهربان. اين مجموعه داستان، که به تازگی به صورت رنگی در آمده است، هديۀ مناسبي است براي کودکان 12-3 سال، خصوصاً براي کودکاني که پدر و مادران‌شان با اين سه کتاب بزرگ شده‌اند تا با هم قصه‌هايش را بخوانند و تصويرهايش را ببينند و يک دنيا لذت ببرند.

 

کتاب های طوطی

کتاب‌های طوطی با هدف اینکه «کودکان حق دارند با بهترین کیفیت کتاب بخوانند» از آثار فاخر کشورهای مختلف سراسر جهان با رعایت قانون کپی رایت به ترجمۀ داستان‌هایی می‌پردازد که مرز کشورها را برداشته و فرهنگ‌های مختلف را به کودکان و نوجوانان معرفی می‌کند؛ موضوعاتی را بازگو می‌کند که کودکان جهان بتوانند از آن درک مشترک داشته باشند و با آن ارتباط برقرار کنند مانند: صلح و دوستی، تحمل و بردباری، شفقت و مهربانی. کتاب‌های طوطی زیر نظر گروه کارشناسی معتبر، به تألیف کتاب‌های با کیفیتی می‌پردازد که روایت داستان‌هایی با یک موضوع فرهنگی خاص است و یا بازتابی از ادبیات کهن یا ادبیات معاصر ایران است. این کتاب‌ها در قالب کتاب‌های تصویری یا داستان‌های کوتاه و بلند برای گروه‌های سنی مختلف منتشر می‌شوند.

 

 مجموعه "چه کسي بود؟"

مجموعه "چه کسي بود؟" تمام ویژگی های یک زندگی‌نامۀ خوب را دارد. این مجموعه با نگاهي داستان‌گونه، بياني شيرين، همراه با اطلاعاتي دقيق تأليف شده‌است. اين کتاب‌ها، هديه مناسبي براي نوجوانان و جوانان است تا زندگي‌نامۀ اشخاص مهم تاريخ را بخوانند و فکر کنند.

داستان های تصويري

                           

 يکي از راه‌حل‌هايي که باعث مي‌شود، خواندن آسان‌تر و مفاهيم بهتر به خواننده منتقل شود، بهره‌گيري از ابزارهاي غير متني، مثل عناصر تصويري است. کتاب توماس اديسون و استيون هاوکينگ به صورت داستان تصويري نوشته شده‌است و بسيار مناسب کودکان و نوجوانان است. آن‌چه اين داستان‌ها را از ساير داستان‌ها متمايز مي‌کند، تلفيق هوشمندانه متن و تصوير است. استفاده هم‌زمان از هر دو رسانه به خواننده اجازه مي‌دهد مفاهيم داستان را سريع‌تر و بهتر درک کنند. اين کتاب با توجه به موضوع و نحوه‌ي نگارش، هديۀ مناسبي براي نسل ِ جوان است

 

مجموعه ی پیشگامان علم

مجموعۀ پیشگامان علم، شرح زندگی و تلاش زنان و مردانی است که بهترین دوران عمر خود را وقف اثبات برتری برهان علمی بر تعصب کورکورانه و گسترش افق اندیشه و تفکر علمی انسان کرده‌اند. در این مجموعه، سرگذشت زنان و مردانی را مطالعه می‌کنید که در کارگاه، آزمایشگاه یا کتابخانۀ خود و در کنار ابزارهایشان، بیش از هر جا و هر زمان، احساس سعادت می‌کردند. سرگذشت آن‌ها فقط شرح آزمایش‌های کسالت‌آور علمی نیست، سرگذشت نبوغ شگفت‌آور انسان و تأثیر آن در جهان امروز است 

 

کتاب‌های معمای ریاضی و فیزیک

اگر فردي که مي‌خواهيد به او کتاب هديه دهيد

 معلّم يا استادي است که مي‌تواند از معمّاها براي چالشي کردن فضاي کلاس خود استفاده کند - 

شغل يا تخصصي دارد که او را از ورزش فکري دور کرده‌است - 

 و دانش‌آموزي است که از حل کردن و به پاسخ رسيدن لذّت مي‌برد - 

 ،می‌توانید کتاب‌های خوراک مغز، 

،مترو تجریش، شربت سکنجبین، حلقه ی نامزدی و 142 معمای دیگر

،چرا گربه چهار دست و پا فرود می‌آید و 76 معمای فیزیکی دیگر

 معماهای شهرزاد، را به او هدیه بدهید 

شما هم، همراهمان باشيد: از کتاب‌هاي فاطمي‌ همراه با خودتان عکس بگيريد، براي ما ارسال کنيد و به ديگران هم ياد بدهيد که کتاب هديه بدهند    

گروه بندی کتاب ها